Минулого тижня лідери українського бізнесу, урядовці та дипломати зібралися на П’ятому національному форумі розвитку малого та середнього бізнесу, який спільно організовали Програма розвитку ООН (ПРООН) та Торгово-промислова палата України (ТПП України).
Для обговорення теми Форуму - «Відродження України: роль бізнес-асоціацій» - зібралося понад 400 учасників, зокрема представників вітчизняних та міжнародних бізнес-асоціацій і торгово-промислових палат. Під час заходу вони напрацьовували можливі стратегії та механізми для швидкого відновлення України на основі спільного бачення її економічного майбутнього. Це потужний сигнал, який демонструє прагнення усіх зацікавлених сторін прискорити зростання та розвиток сектора МСП України.
У Форумі, з-поміж інших учасників, взяли участь лідери Міжнародної ТПП, Франко-Української ТПП, Канадсько-Української ТПП, Групи роботодавців EESC, Європейської Бізнес Асоціації та Американської торгової палати з питань інфраструктури в Україні, а також дипломатичні представники США, Швейцарії, Польщі, Естонії, Латвії, Молдови, Словаччини, Словенії, Хорватії, Бельгії, Ізраїлю, Румунії, Індонезії, Данії, Австрії, та ПАР.
Учасники зосередили свої дискусії на трьох головних темах:
«Українське економічне диво - програми та проекти української влади для створення сприятливих умов для іноземних інвестицій»
«Роль міжнародної бізнес-спільноти та міжнародних бізнес-об’єднань у відновленні та відбудові України»
«Український досвід ведення бізнесу в умовах війни, історії успіху як рушій економічного відновлення»
А тепер від себе,бо особисто прийняв участь. Коли мова заходила про регіони, що постраждали від російської агресії, особливо деокуповані території, зокрема Харківської області, то про ніяке "економичне диво "річ не йшла, бо ніхто не розуміє, як воно там буде. Тому жодної пропозиції, жодної програми та проєкту присутні не почули. Прийшлося у своєму виступі звернутися з пропозицією до міжнародних донорів підтримати мікро, малий та середній бізнес, який поки ще не полишає надії та залишається у постраждалих регіонах. А саме, залучити фінансування та надати функції адміністрування залучених коштів бізнес-об"єднанням МСБ(БО) для реалізації проєктів по відновленню діяльності. Саме така взаємодія на мою думку може стати одним із ефективних чинників підтримки МСБ. А свої слова я підтверджую фото, де все популярно роз"яснюю присутнім.
Comments